Wakacje, a kot? Co zrobić z kotem podczas urlopu?

Zaczynają się wakacje, zaczynamy planować wymarzony urlop. Planujemy wyjazd i nagle zaczynamy zastanawiać się co zrobić z kotem. Zabranie kota na urlop nie zawsze jest możliwe. Do wyboru mamy kilka rozwiązań.

1. Kot zostaje w domu pod opieką dochodzącego opiekuna

Jeśli zdecydujemy się zostawić mruczka w domu, musimy zadbać o to, by miał jak najwięcej kontaktu z człowiekiem. Najlepiej jak by osoba, która ma opiekować się kotem, przeprowadziła się do nas, na okres naszej nieobecności. Niestety, w niektórych przypadkach to nie jest możliwe. Wtedy nie wystarczy, aby znajomy wpadł do kota raz na kilka dni, zmienił wodę, podał karmę i wyczyścił kuwetę. Kot potrzebuję towarzystwa, nawet dochodzącego opiekuna, więc warto, po przebywać z kotem kilka godzin dziennie poświęcając mu jak najwięcej uwagi. Ta opcja jest najbardziej popularna. Kot jest zwierzęciem terytorialnym, więc najlepiej czuję się w znanym, sprawdzonym otoczeniu. Pozostawienie kota samego w domu na dłuższy okres, jest bardzo niebezpieczne.

Artykuły zoologiczne - wybierz na Ceneo.pl

2. Kot wyjeżdża do rodziny

Każda zmiana otoczenia kota wiąże się z ogromnym stresem. Jeśli nie mamy bliskiej osoby, która mogłaby doglądać do kota, to ta opcja będzie dla niego odpowiednia. Wtedy musimy zabrać do nowego miejsca zamieszkania naszego pupila wszystkie rzeczy, które kot uwielbia i posiadają jego zapach: zabawki, posłanie, ulubiony kocyk, a nawet drapak. Ważne, by kotu po zmianie miejsca zamieszkania nie zmieniać nawyków żywieniowych. Futrzak powinien jeść te same karmy co wcześniej i o takich samych godzinach.

3. Hotel dla zwierząt

Kota bezpiecznie można umieścić w hotelu dla zwierząt, jeśli nie możecie liczyć na opiekę rodziny. To dobre rozwiązanie dla kotów, które są bardzo towarzyskie i ufne do innych ludzi. Koszt takiego hotelu waha się od 20 do 50 zł za dobę. Szukając hotelu dla naszego futrzaka, musimy zwrócić uwagę na niektóre rzeczy:

– hotel wyłącznie dla kotów lub część przeznaczona dla kotów jest oddzielona od części psiej

-kwalifikacje pracowników

– sprawdzenie warunków

-zasady i regulamin danego hotelu

Zawsze zawieraj umowę pisemną, jasno wskazującą obowiązki stron, warunki współpracy i terminy. Poproś o szybki kontakt w przypadku problemów z kotem.

Więc, którą opcję wybrać, by móc pojechać na wymarzone wakacje?

Wybór najlepszego rozwiązania oczywiście nie jest takie proste. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Najważniejsze jest, by kot czuł się bezpiecznie i był pod stałą opieką osoby, której ufasz. Wybór należy do was. My wybieramy rozwiązanie numer 1.

                                                  KiciMami

02 comments on “Wakacje, a kot? Co zrobić z kotem podczas urlopu?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *