Zabawa z kotem

Zabawa jest bardzo ważną częścią kociego życia, szczególnie kiedy kot jest niewychodzący. Codzienna zabawa z kotem dobrze wpływa na jego organizm oraz mózg. Pozwala bowiem rozładować stres i zaspokoić naturalny instynkt łowcy.

Kot się nudzi

Twój kot szybko biega po całym domu, miauczy przy drzwiach, skacze po meblach lub zrzuca z nich przedmioty, zwracając na siebie uwagę? Twój kociak prawdopodobnie się strasznie nudzi i nie ma jak rozładować swojej energii. Najlepszym rozwiązaniem na takie zachowania jest zabawa z pupilem. O to kilka pomysłów:

1. Kartonowe pudełko z wyciętymi dziurami

To ulubiona zabawa Henia. Potrzebne nam będzie pudełko po butach, nożyczki i mała myszka. Wycinamy parę otworów o średnicy 3 cm, mogą znajdować się u góry pudełka lub też po bokach. Wrzucamy myszkę do środka i patrzymy, jak kociak będzie próbował ją wyciągnąć.

2. Wędka

Zabawa wędką przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednemu kociakowi. Możemy zakupić gotową wędką w każdym sklepie zoologicznym lub zrobić ją samemu. Potrzebne nam będzie: kawałek sznurka/sznurówki, kijek i zabawka. Do kijka przywiązujemy jeden koniec sznurka a do drugiego końca zabawkę. Poruszamy wędką wolno, chowając ją za różne przedmioty. Kot szybko zacznie ją atakować, pozwól czasami kotu złapać swoją zdobycz.

TUTAJ KUPISZ : WĘDKĘ, WĘDKA Z MYSZKĄ 49 CM , WĘDKA Z MYSZKĄ 40 CM,

3. Zabawa piłeczkami

Koty kochają biegać za piłkami i chować je w najmniejsze zakamarki. Kupić można różne piłeczki z dzwoneczkami w środku, z piórkiem na zewnątrz czy też piszczące. U nas najbardziej sprawdza się piłka zrobiona z folii aluminiowej.

TUTAJ KUPISZ : PIŁECZKI PIÓRKO, MIĘKKIE PIŁECZKI Z GĄBKI, KOMPLET PIŁECZEK 6SZT, PIŁECZKI Z DZWONKAMI, ZESTAW 12 PIŁEK.

4. Miska z wodą

Dla kotów, które nie boją się wody. Nalewamy do miski wody i wrzucamy plastikowe zabawki, które utrzymują się na wodzie. Koty próbują wyłowić je, śmiesznie ,,trzepiąc’’ łapką.

5. Aport nie tylko dla psów

Koty, tak jak psy, mogą aportować, tylko trzeba ich tego nauczyć. Zaczynamy rzucać zabawkę, na początku w krótkiej odległości. Jeśli kotek przyniesie z powrotem, nagrodź go smakołykiem.

6. Zabawa w chowanego

Koty uwielbiają zabawę w chowanego. Kartony, tunele, domki dla kotów – każda kryjówka będzie dobra. Skorzystaj z tej opcji, gdyż jest bardzo skuteczną metodą na połączenie aktywności fizycznej z ćwiczeniami umysłowymi.

7. Zabawa z myszkami

Myszek w sklepie zoologicznym jest do wyboru, do koloru. Z dzwoneczkami, piórkami, a nawet koci miętką w środku. Można kupić kilka i sprawdzić, która kotu najbardziej się spodoba. Ostatnio kupiłam super myszki z koci miętką w zooplusie za około 10 zł. Nasz kot szaleję za nimi.

TUTAJ KUPISZ : MYSZKI 2SZT, MYSZKI FUTRZANE 10SZT, MYSZKI Z PIÓRKIEM, 3 DUŻE MYSZY, MYSZKI Z KOCI MIĘTKĄ.

Pamiętaj:

  •  -Nie baw się z kotem rękami czy stopami, ponieważ w ten sposób nauczysz go, że polowanie na palce jest dozwolone i kociak będzie Cię atakował w najmniej spodziewanym momencie.
  • – zawsze podczas zabawy musisz towarzyszyć swojemu kociakowi, aby uniknąć połknięcia zabawki lub zaplatania się w sznurek.
  • – nagradzaj kota po zabawie pysznym smakołykiem.

P.S. Piszcie w komentarzach jakie zabawki uwielbiają wasze kociaki.
Artykuły zoologiczne - sprawdź na Ceneo.pl

15 comments on “Zabawa z kotem

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *